Аналогові та IP камери відеоспостереження. Монтаж камер відеонагляду

ip камери відеоспостереження

Надійну охорону об’єкта складно уявити без грамотно організованої системи відеоспостереження. Але підібрати пристрої, які будуть в повній мірі відповідати умовам використання, непросто. Ускладнює вибір широкий асортимент функціонал представленого на вітчизняному ринку обладнання. Яку камеру краще вибрати для відеонагляду (звичайну аналогову, чи організувати IP відеоспостереження), а також на які параметри камери ви можете звернути увагу?

Або шукайте відповіді нижче.

Як вибрати камеру відеоспостереження: ключові параметри

Правильно підібрана відеокамера забезпечить необхідний огляд периметра за існуючих умов при мінімально можливих закупівельних та експлуатаційних витратах. Але як вибрати «ту саму», ідеальну, камеру, на що звернути увагу при покупці? Нижче наведено перелік технічних характеристик пристрою, про які далекоглядному покупцеві варто знати.

Характеристики корпусу камер спостереження

Перш ніж вирішити, яка камера для відеоспостереження краще, важливо визначитися з місцем установки обладнання. Якщо пристрій буде розміщено на вулиці, не завадить вбудована система підігріву пристрою (наявність термокожуха з підігрівом), а також герметичний корпус. Монтаж камери спостереження для приміщень з підвищеною вологістю (наприклад, для автомийки або басейну) повинен передбачати вологозахисний корпус. На територіях, де висока ймовірність пошкодження камери зловмисниками, варто встановлювати пристрої в антивандальному корпусі.

Кут огляду і фокус системи відеоспостереження

Вони визначають охоплення зони відеоспостереження і вид зображення, який може бути панорамним, середньо-наближеним або портретним. Відеокамера з невеликим кутом огляду забезпечує максимальне фокусування, відповідно, дозволяє детально розглянути людей, що входять в приміщення. Однак побачити кімнату цілком за допомогою такого обладнання, ймовірно, не вийде.
Якщо потрібно вести спостереження за об’єктами, розташованими на відстані 30-40 метрів від камери, то слід вибирати обладнання з кутом огляду, що не перевищує 45º. Якщо необхідно охопити приміщення цілком, то рекомендуються пристрої з кутом огляду більше 90º. Однак в цьому випадку виникає ефект віддалення, відповідно, при перегляді відео можна розібрати менше деталей. Також існують камери із змінним кутом огляду (варіофокальним об’єктивом), але коштують вони майже в півтора рази дорожче аналогічних – з фіксованим.

Чутливість обладнання для спостереження

Характеристика повинна відповідати мінімальному рівню освітленості, при якому воно буде ефективно працювати. Даний параметр вимірюється в люксах (лк, lk). Якщо камера призначена для роботи вночі при відсутності додаткового освітлення, параметр її світлочутливості повинен бути не вище 0,01 лк. Додатковою перевагою буде наявність як інфрачервоного фільтра, так і потужного підсвічування.

Зверніть увагу

На багатьох об’єктах освітлення змінюється кілька разів впродовж дня. Щоб в цих умовах зображення зберігало високу контрастність без засвічення чи затемнення, необхідно забезпечити потрапляння однакової кількості світла на матрицю камери при різних режимах освітлення. Дотримати ці умови дозволяють відеокамери для відеоспостереження, обладнані вбудованими електронними затворами або об’єктивами з авторегулюванням діафрагми.

Роздільна здатність та якість зображення камери відеонагляду

Можливість збільшення зображення, а врезультаті кращої деталізації залежить перш за все від роздільної здатності камери. Устаткування з високою роздільною здатністю потрібно там, де вам потрібно вести спостереження з великої відстані або отримувати детальні відомості.
Велику популярність раніше мали аналогові камери (960H або CVBS), роздільна здатність яких вимірюється в ТВ лініях (ТВЛ), але вони морально застаріли і більше не виробляються. Їм на зміну прийшли AHD, TVI і CVI – аналогові камери, багато хто з яких сумісні з 960H. Вони можуть працювати зі старими аналоговими відеореєстраторами.
У цифрових приладів розділення визначається в мегапікселях (Мп). Мінімальна роздільна здатність становить 1 Мп, що відповідає зображенню 1280 × 720 точок (як, наприклад, камера в ноутбуці). Такого бюджетного варіанту достатньо для забезпечення контролю невеликих приміщень. У кращих IP-камер відеоспостереження роздільна здатність досягає 12 Мп (4000 × 3000 пікселів), що відповідає новому стандарту 4К.

Це важливо

Існує кілька технологій передачі зображень з камер спостереження. Аналогові відеокамери працюють з сигналами типу PAL або NTSC. Такі системи підключаються до відеореєстратора чи комп’ютера за допомогою кабелю. IP-відеокамера для відеоспостереження перетворює інформацію з матриці в цифровий відеосигнал, а потім за допомогою бездротових каналів передачі даних (Wi-Fi, 3G, 4G і т.д.) або Ethernet-кабелю передає відомості на ПК, хмарний сервер або відеореєстратор.

Виробники і ціни відеокамер для спостереження

На ринку представлено безліч моделей відеокамер для систем відеоспостереження. Вони відрізняються за технічними характеристиками, вартістю, призначенням. Їх вибір повинен визначатися потребами, а також фінансовими можливостями клієнта. Найдоступніші варіанти з обмеженим функціоналом традиційно пропонують китайські виробники.
Більш дорогий сегмент представлений європейськими компаніями. Саме вони пропонують найбільш сучасні рішення, розроблені з використанням передових технологій.
Всі камери, представлені на ринку, можна умовно розділити на три класи – «економ», «бізнес» і «преміум». Вартість обладнання залежить від його технічних характеристик: типу відеокамери, роздільної здатності, фокусної відстані, матеріалу виготовлення корпусу, дальності ІЧ-підсвічування, використовуваних технологій поліпшення зображення, передачі відеоданих, а також від компанії-виробника та умов поставки. Поговоримо про це докладніше.

Камери спостереження економ-класу

В цю категорію потрапляють переважно пристрої з розділенням від 1 до 2 Мп, з невисокою світлочутливістю і передачею кольору. Їх вартість варіюється в межах 2-3 тис. грн. Це переважно купольні (рідше – корпусні чи циліндричні) камери для внутрішньої установки з фокусною відстанню 3,6 мм. Подібне обладнання використовується для організації спостереження в невеликих приміщеннях, на об’єктах з гарним освітленням і постійним температурним режимом – в квартирах, опалювальних котеджах. До переваг економ-варіанта відносяться як доступна вартість пристроїв, так і їх обслуговування, що дає на виході хороший показник «ціна-якість».
Камери даної цінової категорії пропонують такі компанії, як Rvi, «Аксіліум», Space Technology, Novicam, Optimus, Prime, Abron, Fazera, IPEYE.

Камери бізнес-категорії

Це найчисленніша, широко представлена категорія відеокамер. До цієї групи потрапляють системи відеоспостереження для невеликих офісів, складів і магазинів. Устаткування відрізняється високою світлочутливістю, гарною передачею кольору, чіткістю підсвічування, розділенням від 1920 × 1080 пікселів і прийнятною надійністю роботи (подібні камери безперебійно функціонують до 5 років).
Середня вартість пристроїв варіюється від 3 до 15 тис.грн. У цій категорії представлено обладнання практично всіх типів: від купольних до панорамних, від внутрішніх до всепогодних, від пластикових до алюмінієвих, антивандальних та герметичних. Фокусна відстань камери може перевищувати 100 мм, а дальність ІЧ-підсвічування – досягати 800 метрів. Таке обладнання пропонують найбільші світові виробники, такі як Dahua, Microdigital, EverFocus, D-link…

Преміум-камери для відеоспостереження

Преміальна категорія представлена найбільш дорогими пристроями – ціна окремих моделей може перевищувати пів мільйона грн. Це найкращі камери відеонагляду як з точки зору довговічності, надійності, так і за технічними характеристиками. До цієї категорії потрапляє обладнання з найбільш високим розділенням (від 1920х1080 пікселів), а також з максимально широким апаратно-програмним функціоналом, що включає розпізнавання осіб, запис звуку, інтелектуальне усунення спотворень, читання номерів машин з великої відстані, огляд до 360 ° і інше.
Ця група представлена виробами виробників AXIS, Bosch, Hikvision, Beward, Microdigital, Panasonic, Samsung, Dahua.
Для прикладу, модель всепогодної антивандальной панорамної IP-камери з чотирма 2-х мегапіксельними сенсорами і одним 2-х мегапіксельним PTZ-модулем «DS-2DP0818Z-D» з серії PANOVU від найбільшого в світі постачальника професійних систем відеоспостереження HIKVISION (Китай) обійдеться покупцеві приблизно в 200 тис.грн. За ці гроші клієнт отримає пристрій з широкими інтелектуальними функціями:

 • одночасне виявлення вторгнення до 60-ти об’єктів: при перетині лінії, або при вході / виході із зони (до 24 програмованих областей);
 • автоматичне сканування просте, або за розкладом: вертикальне, панорамне, випадкове, сканування кадру, розпізнавання осіб і несанкціонованих дій;
 • контроль часу стеження за об’єктом;
 • автоматичне патрулювання по встановлених маршрутах, або по тривозі;
 • при тривозі: повідомлення клієнта по різних каналах зв’язку, вивід картинки на додатковий екран, дублювання події на microSD / SDHC карту, запис в хмару, на FTP-сервер;
 • автодіагностика: на розрив мережі, конфлікти IP-адрес, помилки мережевого сховища (NAS, ANR) тощо.

Чутливість матриці камери Progressive Scan CMOS в кольорі – 0,002 люкс, в чорно-білому зображенні – 0,0002 люкс, максимальне розділення – 4096 × 1800 . Підтримуваний кодек стиснення при потрійному потоці передачі даних – H.264 +, робочий бітрейт відео – в діапазоні 32 кб/с – 16 Мб / с, робочий бітрейт аудіо – в діапазоні 32-192 кб / с (при використанні Аудіостиснення MP2L2).

Типи IP камер за конструкцією

За даним критерієм ip-камери поділяються на такі види:

 1. Модульні IP-камери. Це найпростіша, як наслідок найдешевша мережева камера. У конструкцію даного типу камер входить об’єктив з мінімальною кількістю мікросхем для забезпечення передачі даних. Встановлюються такі камери безпосередньо в сам об’єкт, що потребує відеоконтролю. Часто вони використовуються в банкоматах, терміналах, домофонах, забезпечуючи візуальний контроль об’єкта та сигналізуючи про порушення безпеки. За фактом, модульна ip-відеокамера – це базовий елемент будь-якої системи ip-відеоспостереження, оснащений додатковими схемами і конструкціями в залежності від необхідних технічних характеристик.
 2. Купольні IP-камери. Дана конструкція характеризується компактними розмірами камери, а сам об’єктив поміщений в захисний корпус напівсферичної форми. Сам корпус виконаний з протиударного скла, яке може бути або прозорим, або тонованим. Встановлюються купольні відеокамери на стелю. Такі камери часто застосовуються в супермаркетах, торгових центрах тощо.
 3. Циліндричні IP камери. Дана система характеризується високим рівнем захисту об’єктива ip-відеокамери від зовнішніх чинників, таких як: несприятливі погодні умови, потрапляння прямих сонячних променів, різні джерела забруднень, вандалізм. Конструкція являє собою стандартне обладнання мережевої камери, поміщене в захисний корпус циліндричної форми, яка встановлюється на об’єкт за допомогою спеціального кронштейна. Через високий ступінь захисту вартість таких камер досить висока.
 4. Корпусні IP-камери. За своєю суттю даний тип відеокамери мало чим відрізняється від циліндричних ip-камер, але значно дешевше, тому що не має такого рівня захисту та призначена в першу чергу для установки в приміщенні. Також варто виділити той факт, що дана конструкція розроблена таким чином, що процес заміни об’єктива проходить без особливих зусиль.
 5. PTZ-камери або поворотні IP-камери. Ці камери можуть бути будь-якої конструкції, але їх особливість – здатність зміни кута огляду, масштабу і панорами зйомки. Одна така камера може замінити кілька статичних пристроїв, що робить їх більш економічними для обслуговування великих об’єктів, на яких необхідно здійснювати відеоконтроль. Управління камерою здійснюється в ручному режимі з пульта управління, але також можна встановити заданий алгоритм роботи камери в програмному забезпеченні пристрою.
 6. Панорамні ip камери. Часто даний вид камер ще називають “риб’яче око”. Їх використовують на об’єктах, де є потреба у підвищеному контролі, а також не допускається наявність сліпих зон при відеоспостереженні. Найчастіше такі камери використовують в великих гіпермаркетах чи на складах.
монтаж камер відеонагляду
Різні типи конструкцій камер відеонагляду

 

Які камери для відеоспостереження краще …

Потенційні покупці цікавляться, як вибрати камеру відеоспостереження для будинку, які камери відеоспостереження краще для вулиці. Засоби спостереження потрібно вибирати з урахуванням особливостей навколишнього середовища та вимог до якості одержуваного зображення.

… для офісу

Очевидно, що обладнання, яке встановлюється всередині будівель, відрізняється більш компактними розмірами і меншою вагою, ніж техніка для вулиці. Але такі пристрої не мають додаткового захисту від зовнішніх впливів. Внутрішні відеокамери можуть оснащуватися слотами для карт пам’яті, детекторами руху, мікрофонами, Wi-Fi передавачем, різними додатковими функціями.
Для офісу цілком підійде обладнання з розділенням 1-2 Мп з фіксованим об’єктивом. Якщо спостереження має вестися цілодобово, то слід звернути увагу на камери з ІЧ-підсвічуванням, а також режимами нічної чи денної зйомки. Практика показує, що найчастіше бюджетні камери для домашнього використання розміщуються на полицях або шафах, тому для їх монтажу не потрібні кронштейни, їх називають cube-камери або «мильниці». Відео з таких пристроїв можна переглядати з планшета або смартфона.

На замітку

В умовах повної відсутності освітлення чутливість камери повинна бути не нижче 0,002-0,01 лк, для глядацького залу кінотеатру досить 3-5 лк, для підземного паркінгу – 30 лк, а для офісу – 50 лк. Висока чутливість пристрою, що працює в умовах гарного освітлення, не потрібна, тому на цьому можна істотно заощадити.

… для вулиці

Покупцям, які цікавляться, як вибрати камери зовнішнього відеонагляду, потрібно пам’ятати про те, що для такого обладнання потрібен захист від несприятливих погодних умов: морозу, прямих сонячних променів т. д. Тому прилади для вуличного відеоспостереження розміщуються в спеціальних кожухах або корпусах , в яких підтримується необхідні температура і вологість.
Ще один важливий аспект, який слід враховувати – ступінь віддаленості відеокамери від монітора, на який виводиться зображення. Слід вибирати камеру, яка зможе передавати сигнал на необхідну відстань без втрати якості. Для зовнішнього спостереження можуть використовуватися як купольні, корпусні, так і поворотні пристрої. Перевагою є наявність антивандального або герметичного корпусу.
Кращі камери для відеоспостереження – це ті, які максимально відповідають потребам замовника та умовам експлуатації. Для забезпечення безпеки в житловому будинку може бути досить бюджетної камери з невисоким розділенням, а для великих об’єктів, які потребують підвищеного контролю, оптимальним рішенням стане монтаж камер відеоспостереження з високою роздільною здатністю, відмінною світлочутливістю і максимально точною передачею кольору.

IP – камери відеоспостереження (мережеві)

Мережеві IP камери для систем відеоспостереження – це найвищий функціональний щабель в галузі охоронного телебачення. Пристрої IP відеоспостереження передають потік даних в цифровому форматі по мережі Ethernet з використанням IP-протоколу. Мережеві моделі проводять відеозйомку, здійснюють стиснення і трансляцію отриманих даних по мережі.
Основні переваги IP-відеокамер:

 • максимальна роздільна здатність;
 • віддалений доступ до даних;
 • самостійне кодування відеоконтенту;
 • простота зберігання та відтворення інформації;
 • легкість пошуку в архіві (особливо за допомогою ActiveSearch);
  підтримка багатопотоковості, живлення по мережі Ethernet (PoE) і карт-пам’яті, що перетворюють мережеву (IP) камеру в автономну систему відеоспостереження.

Також існує підгрупа мережевих (IP) камер спостереження з Motor-zoom, що дозволяють віддалено масштабувати зображення, а також підлаштовувати фокус.
Знання перерахованих переваг допоможе купити IP-камеру відеоспостереження з характеристиками, що відповідають індивідуальним вимогам будь-якого клієнта. Але це лише частина функціональних можливостей IP-відео. Мережеві (IP) відеокамери для систем відеоспостереження постійно вдосконалюються, що безсумнівно пророкує їм найоптимістичніші перспективи на ринку.

Де купити аналогову чи IP-відеокамеру?

Відповідно до вимог замовника фахівці компанії 360-Protect допоможуть підібрати модель, необхідну для здійснення якісного відеоспостереження на об’єкті. Вас приємно здивують ціни на IP і аналогові камери відеонагляду, програмні продукти, інше обладнання та аксесуари.
Сумніваєтеся у виборі? Проконсультуйтеся з нашими фахівцями щодо можливостей пропонованої вам системи відеофіксації.
Щоб провести монтаж камер відеоспостереження, IP відеоспостереження, купити аналогову чи IP-камеру відеонагляду в компанії 360-Protect зателефонуйте чи зробіть замовлення на нашому сайті.

Call Now ButtonЗателефонувати зараз