Монтаж електропроводки проводиться в новобудовах або вже обжитих квартирах, коли потрібна заміна старої проводки на більш безпечну. Розведення проводки включає прокладку кабелів і підключення розеток, світильників.
Будь-яке сучасне житло або офіс важко уявити без електрики, тому що електроживлення необхідно для всіх побутових приладів, необхідних для комфортного життя. Для забезпечення правильного навантаження на мережу, грамотного розведення проводки і прокладки кабелю завжди необхідно звертатися до послуг фахівців. Монтування електропроводки – це процес, який вимагає спеціальних знань, інструментів і навичок.
Майстри виконають на ваше замовлення повну або часткову заміну проводки. Повна необхідна, зазвичай, в старих приміщеннях, які будувалися до 1990 року. Часткова, в аварійних ситуаціях або при зміні проекту електромережі.
Ніколи не варто чекати моменту, коли почнуться збої електропостачання. Як і будь-які побутові речі, дроти не можуть служити вічно. Заміна проводки потрібно в наступних випадках:
Заміну також варто проводити в тих випадках, коли планується підключення потужного електричного обладнання або навантаження на мережу не передбачає кількість підключеної побутової техніки.
Ні один, навіть найдосвідченіший майстер не вкаже точну вартість на плановану роботу. Підсумкова ціна електромонтажних робіт повністю залежить від обсягів і від непередбачених ситуацій, які можуть виникнути несподівано. Але ось кілька пунктів, які точно вплинуть на чек:
Для того, що б виконати інсталяцію електропроводки необхідно, провести підготовчу роботу для прокладки і кріплення електрокабеля. Наші фахівці надають всі види послуг, пов’язані з монтажем не тільки в квартирі і будинку, але і в виробничих приміщеннях. Вартість роботи на електрику під ключ залежить, від обсягу і типу монтажу.
Крім того на ціну роботи буде впливати саме розміщення об’єкту
Тут слід звернути увагу на те, чим будуть вирівнюватися стіни, якщо це гіпсокартон, монтаж потрібно проводити до його кріплення, вимикачі і розетки встановлювати по закінченню малярської роботи. Якщо стіни вирівнюють штукатуркою, прокладання роблять до закінчення штукатурної роботи, для чого штроблять канал для проводки і роблять отвори під коробки і підрозетники. Установка вимикачів, розеток проводиться на чистову, по закінченню малярської роботи.
Зазвичай виконується відкритим способом. Приховані монтажні роботи проводяться в тому випадку, якщо будинок каркасний. При виконанні відкритого монтажу, проводку ховають різними декоративними прикрасами, щоб її не було помітно. Варто відзначити, електромонтаж в будинку з дерева, повинен проводиться належним чином, щоб згодом не відбулося загоряння.
Електромонтажні роботи в квартирі, виконуються майже аналогічно як в будинку з цегли і бетону. Різниця в тому, що важко руйнувати стіну з армованого бетону. Тому, якщо підлога з бетонної стяжки, проводку можна прокласти під нею. Якщо стяжки немає, доцільно буде провести дроти по стелі.
У середовищі електриків давно склалися певні традиції монтажу електропроводів і кабелів. Особливо актуальні вони в прихованій проводці тому, що в процесі її експлуатації дозволяють передбачити місця проходження електричних магістралей, уникаючи їх пошкоджень при ремонтах стін, свердління отворів для навішування картин, полиць, меблів.
Маршрути кабелів і проводів прокладають не по найкоротшому шляху, а тільки строго по вертикальних або горизонтальних напрямках. При цьому:
Якщо у вашій квартирі електрична проводка виконана з алюмінієвого дроту, то це означає, що вашій проводці на сьогоднішній день більше 15 років і її розрахунковий термін служби вже минув. Це можна припустити виходячи з того, що тільки на початку двохтисячних років в будинках житлового фонду стали використовувати проводку з мідних дротів.
Місця з’єднання алюмінієвих проводів в монтажних коробках вашої квартири напевно вже окислені, оскільки не були оброблені спеціальними захисними пастами. Такі ослаблені контакти довго не витримають підключення досить потужного навантаження, яке нагріває дроти. При нагріванні жила алюмінієвого проводу розширюється, а при охолодженні стискається. Тому всі гвинтові з’єднання в алюмінієвій проводці вимагають регулярного підтягування контактів.
У ті роки, коли монтувалася електропроводка, не було мікрохвильовок, кухонних комбайнів, кондиціонерів, автоматичних пральних машин, теплих підлог і інших благ цивілізації підвищеної потужності, якими сьогодні насичена практично будь-яка сучасна квартира. У таких будинках, електропроводка, як правило, розрахована на потужність не більше 3,5 кВт і заводилася на один пакетний вимикач в щиті.
Можливо, у вас в квартирі вже не працюють пару розеток, назріла необхідність додавання нових розеток або їх перенесення, при включенні потужних електропобутових приладів часто вибиває автомат в щитку на сходовій клітці.
Для вирішення подібних проблем ви повинні чітко вирішити для себе як вчинити: робити модернізацію електропроводки або вчинити більш радикально – повністю замінити всю електропроводку.
Ваше рішення має бути ретельно продумано, оскільки за вартістю вкладення коштів, обсягом робіт і витраченому часу варіанти ремонту з модернізацією або повної заміни електропроводки можуть відрізнятися в рази.
Установка додаткових потрібних розеток і вимикачів або їх перенесення на більш зручне місце при підключенні їх до старих розподільних коробок, допоможе тільки на деякий час вирішити проблему зручності користування електропроводкою. Чому тільки на деякий час? А тому, що стара алюмінієва електропроводка при підключенні до неї додаткового навантаження буде приходити в непридатність ще більш швидкими темпами.
Для того, щоб не перевантажувати стару електропроводку, додаткові розетки для енергоємних пристроїв можна живити за допомогою додаткової проводки, яка буде безпосередньо підключена до додаткового пакетного вимикача на щитку на сходовій клітці. Особлива увага при такому способі модернізації старої електропроводки слід звернути на електроприлади, що вимагають заземлення.
Що ми отримаємо в разі модернізації електропроводки шляхом прокладки додаткової проводки до щитка на сходовій клітці? Звичайно, це набагато дешевше, ніж міняти всю проводку. Але нову ділянку прихованої проводки часто доводиться вести майже через всю квартиру. Це скільки кімнат після цього доведеться заново ремонтувати? Виходить, що не дуже то й дешево.
Ціна питання вище. Але і натомість можна отримати чималі переваги:
При модернізації проводки з прокладкою до щитка додаткової прихованої проводки і при повній заміні електропроводки потрібно проведення загального ремонту в квартирі.
Якщо планується «євроремонт», то є сенс поміняти електропроводку, оскільки однозначно доведеться змінювати розташування по висоті розташування всіх розеток і вимикачів, плюс підключати заземлення розеток.
При прийнятті остаточного рішення на користь модернізації слід подумати, а чи доживе стара проводка до наступного ремонту, адже її все одно рано чи пізно доведеться замінити.
Яке прийняти рішення вирішувати вам і тільки вам з урахуванням всіх обставин, відомих тільки вам.
Щоб замовити заміну проводки або повний її монтаж, зверніться в нашу компанію, зателефонуйте або залишіть заявку на сайті.