Безпека в місті. Вуличний відеонагляд

Концепція розумного міста – це система, при якій міські служби використовуються найбільш оптимальним чином і забезпечують найбільшу зручність жителям міста. Для цього необхідний тісний зв’язок між проектами розумного міста (вуличним відеоспостереженням, держпослугами, інтелектуальною транспортною системою та іншими) в масштабах міста.
Технології «розумних міст» поліпшать ключові показники за всіма основними напрямками: медицина та здоров’я громадян, безпека, вартість життя, зайнятість населення, соціальні зв’язки, захист навколишнього середовища.

360 Protect пропонує ефективні та економічні рішення для безпеки – системи вуличного відеоспостереження в місті.

Системи вуличного відеоспостереження

Вуличне відеоспостереження – програмно-апаратний комплекс, що забезпечує повний моніторинг всіх відкритих просторів в будь-яких кліматичних умовах і призначений для попередження, профілактики та раннього реагування на правопорушення. До завдань зовнішнього відеоспостереження відноситься не тільки контроль периметра об’єкту, що охороняється, а й підходів до нього: огорож, стоянок і т.п.
Найчастіше установку системи вуличного відеоспостереження застосовують на наступних об’єктах:

  • автомобільні стоянки;
  • АЗС;
  • промислові зони;
  • складські приміщення;
  • парковки у великих торгових центрів;
  • школи;
  • вокзали та аеропорти і т.д.

При формуванні комплекту зовнішнього відеоспостереження в першу чергу враховуються особливості архітектури і рельєфу місцевості. Крім цілком очевидних факторів, на зразок можливості закріплення камер в обраних точках огляду і відсутності в кадрі об’єктів, що закривають значущі частини сцени – необхідно передбачити вплив регулярних природних явищ. Наприклад, кут падіння сонячного світла (в залежності від пори року і часу доби) – щоб уникнути засвічення відеозображення; або наявність в кадрі вікон, дзеркальних вітрин, поверхні води, які можуть створювати сліпучу яскравість для камери, яка працює в ІЧ-режимі.
Для організації вуличного відеоспостереження в умовах недостатньої освітленості (в нічному режимі), як правило, використовується додаткове освітлення прожекторами видимого спектру освітлення або за допомогою інфрачервоного підсвічування. Вибір між ними залежить від особливостей об’єкта, що охороняється. Ліхтарі, що працюють у видимому спектрі, зазвичай мають більше електроспоживання і можуть не відповідати вимогам міської інфраструктури (порушувати комплекс декоративного освітлення, заважати власникам житлових приміщень). Однак, в деяких випадках, необхідно саме таке освітлення. Наприклад, для ідентифікації по обличчю, яка практично не можлива при роботі камери охоронного відеоспостереження в інфрачервоному режимі.
Вбудоване ІЧ-підсвічування не завжди володіє достатньою дальністю для ефективного відеоспостереження на вулиці. Тому для об’єктів зовнішнього спостереження часто застосовують системи з додатковими ІЧ-прожекторами. При монтажі такої системи вуличного спостереження, необхідно враховувати, що напрямок і кут інфрачервоного підсвічування повинні збігатися з кутом огляду і напрямком відеокамери.
Відстань точок огляду від реєстратора, не тільки може збільшувати вартість системи зовнішнього відеоспостереження за рахунок включення додаткових ретрансляторів і підсилювачів відеосигналу, а й безпосередньо впливає на кількість проводів, які необхідно захистити від впливу агресивного середовища.

Грозозахист камер зовнішнього відеоспостереження

Пристрої грозозахисту призначені для забезпечення безперебійної роботи обладнання при несприятливих погодних умовах, зокрема, для захисту елементів системи відеоспостереження від пошкодження потужними електромагнітними наведеннями, які створюються грозовими розрядами.
Для захисту зовнішніх елементів системи зовнішнього спостереження від удару блискавки, як правило, використовуються спеціальні навіси або громовідводи. Однак, в разі враження блискавкою однієї з частин (або її поломки в зв’язку з несприятливими умовами навколишнього середовища), небезпеці піддається все обладнання: відеореєстратор, комп’ютер-відеосервер, камери, блоки живлення, станція спостереження (диспетчерський пункт).

Вулична камера відеоспостереження

При організації систем зовнішнього відеоспостереження обсяг і потужність відеореєстратора вибираються виходячи з кількості відеокамер, що підключаються , їх дозволу і необхідного режиму відеозапису; а тип камер – в залежності від цілей відеоспостереження і віддаленості оператора від зони, що охороняється.

Конструкція вуличних відеокамер

Конструктивно, вуличні відеокамери нічим не відрізняються від звичайних камер охоронного спостереження. Вони також можуть бути аналоговими або цифровими, безкорпусними (для установки в термокожух) або мати різні корпуси з високим класом захисту, використовувати поворотний механізм або об’єктив типу «риб’яче око» для охоплення сцени більшого розміру. Головне, щоб електроніка мала захист від зовнішніх впливів.
Найбільшою популярністю при монтажі систем відеоспостереження, завдяки обтічному корпусу, користуються купольні камери і відеокамери типу bullet (тобто камери зовнішнього відеоспостереження, які мають циліндричну форму і обладнані сонцезахисним козирком).
Однак, вулична відеокамера є основним утворюючим елементом системи і її вибору необхідно приділити найбільшу увагу.
В першу чергу, вуличні камери спостереження відрізняються від звичайних відеокамер захистом електроніки від впливу вологи, пилу, механічних пошкоджень. Як правило, корпуси таких відеокамер мають певний ступінь захисту IP і / або IK.

Діапазон робочих температур

Камери охоронного спостереження мають досить чутливу електроніку, тому для установки відеокамери на вулиці, вона повинна бути захищена від різких перепадів температури і мати можливість роботи при дуже низьких, або надто високих температурах.
Вулична камера спостереження може бути закінченим рішенням «все в одному», і мати комплектацію, яка підходить для роботи поза приміщенням в широкому температурному діапазоні і в різних несприятливих умовах навколишнього середовища.
Для вуличного відеоспостереження можна використовувати і стандартну за своїми характеристиками відеокамеру, помістивши її попередньо в термокожух.
Вибір між вуличної камерою «все в одному» і встановленням обладнання в термокожух, як правило, обумовлений індивідуальними вимогами до характеристик системи відеоспостереження за об’єктом. Вулична відеокамера «все в одному» значно простіше в установці та налаштування, тому що являє собою комплект обладнання, збалансований по функціоналу і технічним характеристикам. При установці в термокожух слід підібрати не тільки відеокамеру, а й модулі обігріву, вентиляції тощо. – опрацювати схеми підключення, розрахувати енергоспоживання (для підключення до джерела живлення). Однак, такий підхід дозволяє отримати обладнання для вуличного відеоспостереження з нестандартними характеристиками. Наприклад: збільшити чутливість відеокамери або дальність підсвічування, створити камеру для відеоспостереження за вуличними об’єктами в умовах надвисоких або наднизьких температур.

Call Now ButtonЗателефонувати зараз