Розумний дім. Інтелектуальна система розумного будинку

Системи Ajax

Охорона з функціями розумного будинку – бездротова система Ajax

Чи складно поставити охоронну систему в кожен будинок? Звісно так!

Для надійного професійного захисту часто доводиться тягнути дроти, купувати дороге обладнання, встановлювати його, мало не ламаючи стіни, а ще все це буде працювати нестабільно. Воно вам треба? Звичайно, ні.

Пропонуємо охоронну систему безпеки Ajax, яку так само легко встановити і налаштувати, як і купити. Ми вже мали справу з її продуктами, але тепер все стало ще крутіше. А також з’явилися нові гаджети. Тепер це майже розумний будинок в його класичному уявленні.

Бездротова охоронна система для будинку

Система безпеки Аякс приваблює тим, що вона по-справжньому бездротова. Тобто всі її датчики працюють повністю без проводів Тому не потрібно руйнувати стіни, вести дроти і псувати ремонт.
Ці системи випускаються вже не в першому поколінні і постійно розвиваються, а продукти отримали не одну нагороду в своїх категоріях.

Крім того, що система Ajax може повідомити вас і охоронну компанію в разі позаштатної ситуації, вона ще може активувати сценарії і сама боротися з прониклими в ваш будинок зловмисниками. А ще вона може відслідковувати побутову безпеку. Тобто контролювати, для прикладу, протікання води чи виникнення пожежі.

Сама система дуже легко конфігурується, а компоненти підбираються виходячи з характеру саме вашого приміщення і ваших запитів: хочете, можна встановити тільки охоронні датчики, а при бажанні – доповнити розумними розетками або захистом від пожежі / затоплення.
Для підключення до системи треба тільки відкрити програму і відсканувати QR-код на кожному новому компоненті. Після цього монтуємо їх і готово.

Охоронна система Аякс має можливість автономної роботи. Якщо в будинку або квартирі відключать світло система може пропрацювати ще до 16 годин (вона попередить вас і охоронну компанію про це). Також система може працювати на великій відстані – до 2 000 метрів при відсутності перешкод, що дозволяє розмістити її навіть на великому складі.

А ще система Ajax постійно тримає під контролем всі свої компоненти, включаючи хаб, який перевіряється сервером з періодом від 10 секунд (датчики і пристрої опитуються з частотою від 12 секунд). Це дозволяє миттєво отримувати повідомлення, якщо зв’язок з хабом або будь-яким з датчиків буде втрачений.

Охоронна система Аякс

Компоненти охоронної системи Ajax

Основні компоненти системи, що підійдуть для кожного будинку.

Хаб Ajax Hub 2

Серцем (а точніше мозком) системи Ajax є хаб. Це єдиний компонент, який треба підключати до Інтернету. Великою проблемою це не буде, оскільки його можна розмістити де завгодно в будинку або квартирі, хоч за шафою. Датчики можуть обмінюватися з ним інформацією на відстані до двох кілометрів. Правда, це на відкритому просторі, але навіть в приміщеннях такого запасу вистачить для будь-якої установки.

При спробі заглушити система діє так:

  • Визначає загрозу за 30 секунд
  • Відправляє повідомлення вам і на пульт охоронної компанії
  • Переключає датчики і пристрої на резервну частоту
  • При цьому система продовжує працювати через Ethernet і повідомляє вам про події на об’єкті, що охороняється.

Всі роз’єми і сімки прикриваються кришкою. Якщо її хтось зніме, вам прийде повідомлення.

До хабу Hub 2 можна підключити до 100 датчиків і налаштувати до 50 кімнат і користувачів. А для великих об’єктів можна використовувати Hub Plus: він підтримує до 99 користувачів, і дозволяє підключити аж 150 датчиків. Крім простих PUSH-повідомлень, можна отримувати СМС і дзвінки на телефон. Якщо і цього вам мало, то можна вибрати охоронну компанію і підключитися на пульт для екстреного реагування спеціальних груп.

компоненти охоронної системи аякс

Датчики руху MotionProtect і MotionCam

В системі Ajax є багато різних датчиків руху. Сьогодні у нас в фокусі два з них. Класичний – тільки для визначення руху, і більш просунутий – з камерою.
Обидва датчика визначають рух на відстані до 12 метрів і відразу повідомляють про це на хаб, який може знаходитися на відстані до 1700 метрів на відкритому просторі. Хаб після цього активує сирени і зв’язується з вами і охоронною компанією.
Обидва датчика руху можуть фіксувати рух на відстані до 12 метрів.

Якщо їх хтось зніме, вам і охоронній компанії відразу прийде повідомлення.

Якщо у вас є домашні тварини, які важать менше 20 кілограм або висотою менше 50 сантиметрів, то вони будуть проігноровані системою. Для цього потрібно налаштувати рівень чутливості і зробити коректну установку. До речі, чутливість вибирається в пару кліків в додатку. Для цього датчик не потрібно розбирати і колупатися з перемичками.

Відмінність MotionCam в тому, що датчик вміє робити знімки (навіть в темряві) і відправляти їх господареві в мобільний додаток і на пульт охорони. При тривозі датчик може робити до 5 знімків, а потім склеювати їх в анімовану серію. Це дає можливість оцінити, чи варто вживати заходів, чи це прийшов хтось із членів сім’ї і просто забув зняти систему з охорони. Фотографії відправляються дуже швидко за власним протоколом передачі даних Wings. Завдяки йому перше фото із серії приходить за 9 секунд при стандартних налаштуваннях.

Що дуже важливо, датчик робить фото тільки при тривозі, а не знімає 24/7, як камери відеоспостереження. До того ж, зробити фото за запитом взагалі не можна. Ні адміністратору, ні охоронній компанії. Тому такі датчики можна встановити у себе в квартирі і не боятися за приватність.

Датчик відкриття Ajax DoorProtect

Одним з основних датчиків системи для більшості інсталяцій є датчик відкриття дверей. Він складається з двох частин: датчика і магніту (у Ajax їх два, маленький і великий). Одна версія магніту більш компактна малого радіусу дії (до 1 см), інша більша великого радіусу дії (до 2 см). У підсумку, відстань між частинами може бути до двох сантиметрів.

Сам датчик кріпиться на дверний отвір (або віконний), а магніт – на самі двері (або вікно). Коли вони знаходяться на невеликій відстані один від одного, все нормально. Варто їм віддалитися один від одного більше, ніж на два сантиметри, або, навпаки, замкнутися, як на хаб моментально буде відправлений сигнал. Він уже попередить вас або запустить другий налаштований сценарій (наприклад, сирена або включення світла).
Датчики мають мінімалістичний дизайн і при установці на двері не будуть кидатися в очі.

У комплекті є всі елементи кріплення і провід для підключення сторонніх датчиків. Наприклад, ще одного датчика відкриття.

Датчики протікання і пожежі LeaksProtect і FireProtect

Будинок, офіс, склад і інші приміщення треба охороняти не тільки від проникнення зловмисників, але і від таких побутових речей, як пожежа і потоп. При цьому дізнаватися про них треба максимально оперативно. Для цього і потрібні датчики LeaksProtect і FireProtect.

Перший відповідає за протікання і має дуже маленький розмір, який можна порівняти зі сірниковою коробкою. На дні датчика з чотирьох сторін знаходяться пари контактів.
Як тільки вода замкне хоч одну з них, а для цього достатньо навіть мінімального шару води, ви про це відразу дізнаєтеся. Для роботи датчика не потрібні ніякі провідні підключення – його треба просто покласти в місці, де є ризик затоплення. Наприклад, під раковиною або тієї ж пральною машиною.В сценарії можна налаштувати автоматичне перекриття води в разі тривоги.

Датчик пожежі здатний вловлювати кілька прямих і непрямих ознак загоряння, таких, як підвищення концентрації чадного газу (тільки в моделі FireProtect Plus), різке підвищення температури (на 30 градусів за 30 хвилин або менше), перевищення граничної температури (60 градусів), або задимлення приміщення.

Датчик сам по собі має вбудовану сирену, але може і відправити повідомлення на телефон, якщо ви не вдома. Він може працювати один або в зв’язці з іншими датчиками, які будуть працювати як єдина протипожежна мережу: якщо один з датчиків реєструє тривогу, сирени на інших пожежних датчиках теж активуються. Це допоможе розбудити навіть міцно сплячу людину в разі біди.

Сирена Ajax HomeSiren

Для того, щоб злякати злодія при виявленні проникнення, або попередити вдома людей в разі спрацювання одного з датчиків забезпечення безпеки, в комплекті є сирена Ajax HomeSiren.

Розумна розетка Ajax Socket

Це звичайна розумна розетка з усіма її плюсами. Її можна включити в систему охорони і вона буде включати / вимикати побутові прилади в разі потреби. Також їй можна просто управляти: через додаток, при натисканні Button або за сценаріями. А ще в ній є лічильник електроенергії, захист від перевантажень і перегріву.

Пульти керування Button і SpaceControl

Управляти системою можна через додаток або за допомогою одного з пультів, наприклад, Button або SpaceControl.

Button являє з себе кнопку зі світловим індикатором навколо неї. Її можна налаштувати на сценарії управління розумним будинком або зробити тривожною кнопкою, наприклад, розмістивши у касира під столом або вдома, де ви залишили дитину одну. Так найпростіше перевести систему в режим тривоги, буквально в один клік. Можна налаштувати одинарне натискання, коротке подвійне або тривале – щоб убезпечити себе від випадкових натискань. Можливе кріплення як за допомогою двостороннього скотча, так і на ремінці. Або ж її можна носити в кишені.

Є ще пульт для того, щоб носити його з собою – SpaceControl. Його можна покласти в кишеню або повісити на ключі. На брелку є кнопки постановки на охорону і зняття з неї.

Наскільки зручна система безпеки Ajax

Найприємніше, що така комплексна система, як Ajax, не просто візьме під охорону ваш будинок, але зробить це так, як вам треба. Наприклад, якщо ви панічно боїтеся затоплення, купите датчик протікання і хаб. Більше вам нічого не знадобиться. Якщо ви переживаєте за те, що хтось потрапить на склад, в якому немає вікон і тільки двоє дверей – купуєте пару датчиків відкриття дверей до хабу і система готова.

Пізніше, якщо вам знадобиться якось підсилити систему, треба буде просто докупити потрібні датчики і все. Ось так і повинна працювати справжня охоронна система, яка буде проста, але при цьому надійна. 

Call Now ButtonЗателефонувати зараз