Безпровідний датчик Ajax MotionProtect

Бездротовий датчик Ajax MotionProtect призначений для відслідковування руху людини. Працює в складі охоронної системи Ajax з можливістю використання всередині приміщень.

Характеристики

 • Дальність виявлення руху – до 12 м
 • Чутливість – 3 рівні (високий, середній, низький)
 • Кути огляду – 88,5 ° / 80 °
 • Рекомендована висота установки – 2,4 м
 • Опція ігнорування тварин – вага до 20 кг, зріст до 50 см
 • Захист тампером від злому – є
 • Потужність радіосигналу – 20 мВт
 • Діапазон радіочастот – 868-868,6 МГц
 • Макс. відстань між датчиком і централлю – 2000 м (відкритий простір)
 • Тип елемента живлення – CR123A
 • Напруга живлення – 3В
 • Термін роботи від елемента живлення – до 7 років
 • Діапазон робочих температур – від 0 ° С до + 50 ° С
 • Вологість повітря – до 80%
 • Розміри – 110х65×50 мм

Підготовка до роботи

Перед установкою датчик обов’язково потрібно зареєструвати в охоронній системі Ajax. Для реєстрації датчика необхідно перевести приймальний пристрій охоронної системи Ajax в режим «РЕЄСТРАЦІЯ ДАТЧИКІВ» (як це зробити, див. Посібник до пристрою). В момент включення справний датчик повинен моргнути світлодіодом!
Запит на реєстрацію передається тільки в момент включення датчика! Якщо реєстрація не пройшла – вимкніть датчик і витримавши паузу в 5 секунд увімкніть його знову.

Коли світлодіод датчика постійно блимає 1 раз в секунду протягом хвилини, значить датчик не зареєстрований. Таким же чином світлодіод блимає, якщо датчик вилучений зі списку зареєстрованих. Незареєстрований датчик також блимає впродовж 3 секунд при кожному спрацюванні.

Після успішної реєстрації датчика виберіть оптимальне місце для його встановлення.

ВАЖЛИВО!
Обов’язково переконайтеся, що в обраному місці установки датчика буде забезпечений стійкий радіозв’язок з централлю або приймальним пристроєм! Максимальна відстань між датчиком і централлю 2000 м отримано при випробуваннях на відкритому просторі.

Якість і дальність зв’язку між датчиком і прийомним пристроєм можуть змінюватися в залежності від місця установки, наявності стін, перегородок, перекриттів, а також від їх товщини і матеріалу. Проходячи крізь перешкоди, сигнал втрачає частину потужності.

давач аякс

Наприклад, дальність зв’язку між датчиком і приймальним пристроєм, які розділені двома капітальними залізобетонними стінами, складе приблизно 30 м. Також звертаємо увагу, що, пересунувши датчик навіть на 10 см, можна в рази поліпшити якість прийому сигналу.

Обов’язково перевірте рівень сигналу! Запустити тест рівня сигналу можна на стороні приймального пристрою. Як запускається тест також описано в інструкції до приймального пристрою.

ВАЖЛИВО!
Тести радіозв’язку або зони виявлення для датчиків починаються не миттєво. Потрібно деякий час, щоб приймальний пристрій відправив датчику запит на тест, а датчик надіслав підтвердження про готовність пройти тестування.

Рівні сигналу

 • 3 стовпці індикації сигналу горять майже постійно, короткочасно перериваючись раз в 1,5 с – хороший рівень сигналу
 • 2 стовпці індикації блимають 5 разів на секунду – середній рівень сигналу
 • 1 стовпець індикації блимає 2 рази в секунду – найгірший рівень сигналу
 • немає стовпців, короткочасні спалахи раз в 1,5 c – немає сигналу

Встановлення датчика Ajax MotionProtect

Датчик повинен бути встановлений таким чином, щоб можливий шлях проникнення зловмисників пролягав перпендикулярно осі лінзи датчика. Рекомендується перевірити функціонування датчика в передбачуваному місці монтажу!

Рекомендована висота монтажу датчика 2,4 м. Встановлення датчика на іншій висоті, ніж рекомендована 2,4 м, скорочує дальність дії датчика і може зменшити зону, що охороняється.

ВАЖЛИВО!
Тривалість автономної роботи датчика залежить від якості батареї і частоти спрацьовувань датчика. В середньому батареї вистачає приблизно на 7 років роботи.

Гарантія

Гарантійний термін датчика складає 24 місяці. Гарантія не поширюється на батарею!

Технічне обслуговування

Один раз в 6 місяців необхідно проводити очистку корпусу датчика від пилу, павутиння та інших забруднень. У жодному разі не протирайте датчик речовинами, що містять спирт, ацетон, бензин та інші активні розчинники. Також не протирайте датчик щітками, ворс може подряпати лінзу, що призведе до зниження чутливості датчика.

Своєчасно замінюйте батареї живлення на нові. При розрядженій батареї датчик передає відповідний сигнал на центральний блок сигналізації. Коли батарея розряджена, при кожній детекції руху або спрацюванні тампера датчик крім звичайної індикації робить включення і плавне гасіння світлодіода.

Ajax MotionProtect Plus

При створенні Ajax MotionProtect Plus виробники пішли далі і не тільки наділили датчик тими ж функціями, що і MotionProtect для виявлення руху людини в приміщенні, що охороняється, а й подбали про мінімізацію помилкових спрацювань, що виникають від сторонніх перешкод. Для цих цілей в датчик встановлена оптика FresnelTech з матеріалу POLY IR4 і hi-end піросенсор Excelitas.
Завдяки радіочастотному скануванню фільтруються перешкоди, які створюються рухом штор, тремтінням жалюзі, протягами, перешкодами від кондиціонера. Для погодних умов нашої країни цей датчик є ідеальним рішенням для охорони приміщень.

Поширити або вподобати це