Безпровідний датчик Ajax MotionProtect

Бездротовий датчик Ajax MotionProtect призначений для відслідковування руху людини. Працює в складі охоронної системи Ajax з можливістю використання всередині приміщень.

Характеристики

 • Дальність виявлення руху – до 12 м
 • Чутливість – 3 рівні (високий, середній, низький)
 • Кути огляду – 88,5 ° / 80 °
 • Рекомендована висота установки – 2,4 м
 • Опція ігнорування тварин – вага до 20 кг, зріст до 50 см
 • Захист тампером від злому – є
 • Потужність радіосигналу – 20 мВт
 • Діапазон радіочастот – 868-868,6 МГц
 • Макс. відстань між датчиком і централлю – 2000 м (відкритий простір)
 • Тип елемента живлення – CR123A
 • Напруга живлення – 3В
 • Термін роботи від елемента живлення – до 7 років
 • Діапазон робочих температур – від 0 ° С до + 50 ° С
 • Вологість повітря – до 80%
 • Розміри – 110х65×50 мм

Підготовка до роботи

Перед установкою датчик обов’язково потрібно зареєструвати в охоронній системі Ajax. Для реєстрації датчика необхідно перевести приймальний пристрій охоронної системи Ajax в режим «РЕЄСТРАЦІЯ ДАТЧИКІВ» (як це зробити, див. Посібник до пристрою). В момент включення справний датчик повинен моргнути світлодіодом!
Запит на реєстрацію передається тільки в момент включення датчика! Якщо реєстрація не пройшла – вимкніть датчик і витримавши паузу в 5 секунд увімкніть його знову.

Коли світлодіод датчика постійно блимає 1 раз в секунду протягом хвилини, значить датчик не зареєстрований. Таким же чином світлодіод блимає, якщо датчик вилучений зі списку зареєстрованих. Незареєстрований датчик також блимає впродовж 3 секунд при кожному спрацюванні.

Після успішної реєстрації датчика виберіть оптимальне місце для його встановлення.

ВАЖЛИВО!
Обов’язково переконайтеся, що в обраному місці установки датчика буде забезпечений стійкий радіозв’язок з централлю або приймальним пристроєм! Максимальна відстань між датчиком і централлю 2000 м отримано при випробуваннях на відкритому просторі.

Якість і дальність зв’язку між датчиком і прийомним пристроєм можуть змінюватися в залежності від місця установки, наявності стін, перегородок, перекриттів, а також від їх товщини і матеріалу. Проходячи крізь перешкоди, сигнал втрачає частину потужності.

давач аякс

Наприклад, дальність зв’язку між датчиком і приймальним пристроєм, які розділені двома капітальними залізобетонними стінами, складе приблизно 30 м. Також звертаємо увагу, що, пересунувши датчик навіть на 10 см, можна в рази поліпшити якість прийому сигналу.

Обов’язково перевірте рівень сигналу! Запустити тест рівня сигналу можна на стороні приймального пристрою. Як запускається тест також описано в інструкції до приймального пристрою.

ВАЖЛИВО!
Тести радіозв’язку або зони виявлення для датчиків починаються не миттєво. Потрібно деякий час, щоб приймальний пристрій відправив датчику запит на тест, а датчик надіслав підтвердження про готовність пройти тестування.

Рівні сигналу

 • 3 стовпці індикації сигналу горять майже постійно, короткочасно перериваючись раз в 1,5 с – хороший рівень сигналу
 • 2 стовпці індикації блимають 5 разів на секунду – середній рівень сигналу
 • 1 стовпець індикації блимає 2 рази в секунду – найгірший рівень сигналу
 • немає стовпців, короткочасні спалахи раз в 1,5 c – немає сигналу

Встановлення датчика Ajax MotionProtect

Датчик повинен бути встановлений таким чином, щоб можливий шлях проникнення зловмисників пролягав перпендикулярно осі лінзи датчика. Рекомендується перевірити функціонування датчика в передбачуваному місці монтажу!

Рекомендована висота монтажу датчика 2,4 м. Встановлення датчика на іншій висоті, ніж рекомендована 2,4 м, скорочує дальність дії датчика і може зменшити зону, що охороняється.

ВАЖЛИВО!
Тривалість автономної роботи датчика залежить від якості батареї і частоти спрацьовувань датчика. В середньому батареї вистачає приблизно на 7 років роботи.

Гарантія

Гарантійний термін датчика складає 24 місяці. Гарантія не поширюється на батарею!

Технічне обслуговування

Один раз в 6 місяців необхідно проводити очистку корпусу датчика від пилу, павутиння та інших забруднень. У жодному разі не протирайте датчик речовинами, що містять спирт, ацетон, бензин та інші активні розчинники. Також не протирайте датчик щітками, ворс може подряпати лінзу, що призведе до зниження чутливості датчика.

Своєчасно замінюйте батареї живлення на нові. При розрядженій батареї датчик передає відповідний сигнал на центральний блок сигналізації. Коли батарея розряджена, при кожній детекції руху або спрацюванні тампера датчик крім звичайної індикації робить включення і плавне гасіння світлодіода.

Ajax MotionProtect Plus

При створенні Ajax MotionProtect Plus виробники пішли далі і не тільки наділили датчик тими ж функціями, що і MotionProtect для виявлення руху людини в приміщенні, що охороняється, а й подбали про мінімізацію помилкових спрацювань, що виникають від сторонніх перешкод. Для цих цілей в датчик встановлена оптика FresnelTech з матеріалу POLY IR4 і hi-end піросенсор Excelitas.
Завдяки радіочастотному скануванню фільтруються перешкоди, які створюються рухом штор, тремтінням жалюзі, протягами, перешкодами від кондиціонера. Для погодних умов нашої країни цей датчик є ідеальним рішенням для охорони приміщень.

Що ще ми пропонуємо в лінійці Ajax?

Ajax Hub

Ajax Hub – це головний елемент, навколо якого будується вся система.
Цьому вузлу потрібна наявність інтернет-з’єднання. Для підключення до інтернету передбачено два канали – Ethernet-мережа та GPRS-з’єднання. Система буде працювати при наявності хоча б одного із зазначених каналів, але рекомендується мати підключеним обидва варіанти для забезпечення надійності.

Без підключення до мережі сигналізація не перетвориться в «цеглину» і буде продовжувати працювати автономно, взаємодіючи з датчиками, сиренами і пультами. Однак при цьому втрачається можливість отримання push-повідомлень і перестають працювати додатки в телефоні і веб-додаток. SIM-карта потрібна для можливості пристрою здійснювати прямі дзвінки і відправляти SMS.

При включенні пристрій моргає червоним кольором індикатора, але швидко зв’язується з хмарним сервісом і змінює колір на зелений (Hub отримує IP-адресу через DHCP-сервер домашнього роутера, так що в разі проблеми з підключенням перевірте роботу цього сервісу).

По причині провідного підключення до мережі Hub розміщують поблизу до маршрутизатора в технічному приміщенні, хоча його строгий білий (або чорний, на вибір) дизайн не зіпсує інтер’єр будь-якого приміщення.

Після реєстрації в сервісі необхідно прив’язати Hub до облікового запису. Ця процедура дуже проста – з додатку досить просканувати QR-код, розміщений на корпусі пристрою, який містить унікальний серійний номер.

Основні функції програми:

 • Постановка / зняття режиму охорони
 • Перегляд статусу всього підключеного обладнання (рівень сигналу, рівень заряду)
 • Налаштування підключеного бездротового обладнання та управління режимами роботи
 • Підключення мережевих камер і перегляд зображення з них.

Через додаток можна подивитися сервісну інформацію пристрою, а також провести тонке налаштування параметрів бездротового протоколу Jeweller. Крім того, через настройку Hub-а можна додати додаткових користувачів і вказати їх права в частині управління системою – обмежити доступні функції і повідомлення, що може бути зручно, якщо ви, наприклад, використовуєте систему для охорони офісу або магазину і хочете надати до неї доступ своїм співробітникам.

Ще одним важливим моментом у використанні системи є можливість відправки подій на пульт централізованого спостереження (ПНЦ) охоронної компанії. Прямо з програми можна вибрати компанію, яка здійснює охорону об’єкта, і на пульт цієї компанії будуть приходити повідомлення від системи.

Кілька слів про автономний режим

При відключенні зовнішнього живлення Hub продовжує працювати від вбудованої резервної батареї. Тривалість автономної роботи мінімум 8 годин функціонування. Будь-яка зміна режиму роботи системи, само собою, супроводжується повідомленнями на телефони підключених користувачів.

DoorProtect

Такий датчик – стандартний елемент будь-якої охоронної системи, призначений для контролю за відкриттям дверей або вікон. Довгий термін роботи від батареї, властивий всій лінійці периферії AJAX.

Особливості: наявність вбудованого датчика температури і можливість підключення додаткового зовнішнього датчика замикання за допомогою дроту. Тобто за допомогою одного датчика і додаткового геркона можна організувати контроль за двома вікнами, розташованими поряд. У комплекті з датчиком йдуть два типи магнітів – великий і малий, вибір залежить від способу кріплення датчика на двері або вікно.

4-х кнопковий брелок для управління системою Ajax

Дозволяє ставити / знімати режим охорони, включати часткову постановку на охорону, а також активувати тривожну сигналізацію після натискання однієї кнопки.
Протокол зв’язку двосторонній, а в брелок вбудований світлодіодний індикатор, так що в разі проблем з доставкою команди брелок починає блимати.
Без брелка можна обійтися, використавши функцію мобільного додатка. З іншого боку, є люди, яким не хочеться повністю залежати від телефону в роботі з сигналізацією.

LeaksProtect

Датчик виявлення затоплення / протікання. Завдання датчика – тривожне сповіщення в разі потрапляння води на контакти датчика. Розташовується датчик зазвичай в області потенційного затоплення – санвузол, пральна машина та ін. В датчику також є вбудований сенсор температури.

FireProtect

Дуже важливий елемент безпеки приміщення – протипожежний датчик. Цей датчик може працювати абсолютно автономно: крім сенсорів в нього вбудована і тривожна сирена. Фотоелектричний сенсор визначає наявність диму, а вбудований датчик температури дозволяє відстежити динаміку зростання температури і активувати тривогу в разі занадто швидкого нагрівання приміщення. У датчику також вбудований сенсор запилення приміщення, так що він попередить, якщо необхідне очищення датчика від пилу для коректної роботи сенсорів. Термін роботи датчика від елементів живлення до 4 років.

HomeSiren

Бездротова домашня сирена – голосно сигналізує про тривогу, є можливість підключити додатковий зовнішній світлодіод для індикації режиму роботи системи. Є вбудований датчик температури. Є можливість установки рівня гучності сигналізації. Ще є можливість включення звукового підтвердження активації і відключення режиму охорони. Робота від вбудованої батареї до 3 років.

StreetSiren

Бездротова вулична сирена – повторює функціонал домашньої сирени, але з деякими додатковими особливостями. Зокрема, є можливість підключити до зовнішнього джерела живлення (12В).

KeyPad

Бездротова сенсорна клавіатура. Основне призначення – установка / зняття режиму охорони. Вибір режимів відбувається через введення 4-х значного коду і вибору потрібного режиму на клавіатурі.

Такий пристрій може здатися зайвим (адже є можливість управляти сигналізацією за допомогою пульта і через додаток в телефоні), однак можуть бути ситуації, коли наявність стаціонарного пульта у вигляді клавіатури буде дуже до речі.

WallSwitch

Виробник не приховує своїх намірів розвиватися в бік систем розумного будинку. Отже, WallSwitch – це контролер дистанційного керування побутовими приладами. Його основна функція – це включення / вимикання підключеного до нього обладнання. Додатковою і вельми корисною функцією приладу є можливість моніторингу енергоспоживання та інших параметрів мережі. Розмір пристрою дозволяє вбудувати його в стандартний підрозетник.

Поширити або вподобати це