Ваш розумний дім з Ajax

Уявіть собі, що ваш будинок вміє вчасно включати світло, коли холодно – опалення, сам перекриває воду в разі аварії, може підстрахувати з забутою праскою, попереджає про відкрите вікно, повідомляє про пожежу, може відлякати злодіїв або викликати поліцію.

Подібні речі вже давно не фантастика. Але поки або коштували дорого, або вміли щось одне. Наприклад, більшість систем розумного будинку не можна було підключити до державної і навіть приватної охорони. А всілякі сигналізації не дуже в компетенція розумного будинку. Для Розумного дому комунікації доводилося продумувати ще на етапі будівництва або ремонту, інакше він обмежиться мультиваркою, яка включається за розкладом.

З охоронною системою все ще складніше – датчики руху зможуть повідомити про те, що хтось заглянув в гості, поки вас немає вдома, але все інше, на кшталт виклику поліції, вже доведеться робити самому. Адже для постановки на охорону потрібна професійна сертифікована сигналізація, а у неї свої датчики, надійне дротове підключення, яке не можна зламати і, як наслідок, знову купа проблем з проводами і їх прокладкою.

Як сьогодні зробити свій будинок розумнішим і безпечнішим? Якщо ви цікавитеся цією темою, то точно вже чули про бездротові розумні системи безпеки AJAX. Якщо ви хочете перетворити свою оселю в розумний дім Ajax технологія і компанія 360 Protect допоможуть в цьому.

Бездротові розумні системи безпеки AJAX для дому

Все починалося, як альтернатива громіздким провідним сигналізаціям, але з часом переросло в щось більше. Нещодавно компанія випустила нові пристрої і зробила оновлення операційної системи для своїх хабів. Тепер AJAX об’єднує охоронне устаткування і Розумний будинок в єдину систему.

З’явилися нові функції автоматизації будинку і пристрої, які можуть їх реалізувати. Починаючи від датчиків на всі випадки життя: детектор руху, розбиття вікон, диму, чадного газу, протікання води, відкриття дверей, вікон і так далі. Закінчуючи розумними розетками та всякими реле, до яких можна підключити майже будь-які прилади: світло, електрокотел, електрозамки, електрокарнізи для штор, електроклапани для води і газу. Загалом, все, що дозволить фантазія і фінанси.

Таким чином можна налаштувати обігрів житла за графіком, імітувати присутність під час відпустки або реагування будинку на екстрені ситуації. Наприклад, в разі пожежі можна знеструмити весь будинок, при протіканні перекрити воду, а при спробі злому – викликати охорону або поліцію.

До речі, в AJAX придумали новий датчик руху з фотофіксацією – MotionCam. Його суть в тому, щоб виключити помилкові спрацьовування. Коли фіксується рух, він робить серію фотографій, а господар або охоронна компанія можуть перевірити, чи дійсно хтось заліз і бродить по квартирі або ж це помилка датчика. Фото виходять навіть у повній темряві. Це чудовий варіант для тих, хто не хоче встановлювати відеоспостереження всередині будинку, щоб не порушити свою приватність цілодобовим наглядом камер. Хоча підтримка IP-камер у AJAX теж є.

Цікаві пристрої для будинку від Ajax

Ось ця штука може бути тривожною кнопкою, при натисканні на яку приїде поліція, або універсальним перемикачем, який може включити світло по всьому будинку, або запустити заздалегідь налаштований сценарій. У неї є захист від пилу, води і випадкових натискань. Її можна носити з собою або закріпити на двосторонньому скотчі в потрібному місці.

розумний будинок з аякс

Розумна розетка, яка включає за розкладом або віддалено електроприлади, веде облік електроенергії, обладнана захистом від дітей, перегорання техніки і короткого замикання. Крім того, у неї є світлодіодне кільце, яке видно в темряві. Воно показує, в якому режимі знаходиться розетка і в реальному часі змінює колір, коли підключене устаткування починає споживати енергію. Завдяки тому, що це, в першу чергу, система безпеки, надійність тут на дуже високому рівні.

Зв’язок між центральним хабом і датчиками відбувається по зашифрованому каналу з плаваючим кодом, який захищає дані від перехоплення і підміни. Крім того, система розпізнає глушіння і перешкоди в радіоканалі і в цьому випадку змінює частоту. Зв’язок з власником підтримується через кілька каналів: інтернет і мобільний зв’язок.

При спробі глушіння теж приходить повідомлення. Після цього непомітно зняти або забрати датчик вже не вийде. Навіть, коли приміщення не під охороною, вам прийде повідомлення, якщо хтось спробує це зробити.

Не дивно, чому AJAX – найбільш титулована бездротова система безпеки в Європі.

Поширити або вподобати це

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *